home1.gif(1 kb) koncerty1.gif(2 kb) obsaz1.gif(2 kb) historie1.gif(2 kb) fotky1.gif(1 kb) mp31.gif(1 kb) kontakt1.gif(2 kb)

Historie

Počátek historie humpolecké hudební skupiny Spadla klec se datuje do roku 1995, kdy ji zakládá kytarista a původně i zpěvák Petr Hyrš, přičemž repertoár tvoří převážně převzaté skladby skupin z popředí českého bigbítu jako ETC Vladimíra Mišíka, Petra Kalandry a ASPM atd.

Po různých personálních změnách a následné odmlce se v roce 2001 činnost kapely obnovuje s příchodem druhého kytaristy Jiřího Miňovského a bubeníka Míry Samka, čímž zároveň vzniká autorská dvojice Hyrš - Miňovský.
Kapela začíná tvořit vlastní skladby, styl se posouvá a usazuje zhruba někde v oblasti klasického rocku, nebo možná jinými slovy syrovějšího bigbítu.
V roce 2004 odchází klávesista Milan Kopecký a přichází sólový zpěvák Míra Krupka, další personální změna probíhá v roce 2005, kdy dosavadního baskytaristu Zdeňka Škrampala střídá Jiří Nousek. Repertoár již tvoří výhradně vlastní tvorba.
S přelomem roku 2010/2011 náhle končí Jiří Miňovský, místo něho přebírá druhou kytaru Sam Háva, frontman jiné humpolecké kapely Interní sdělení.

Kapela hraje po různých klubech, festivalech a zábavách, v roce 2008 bylo dotočeno debutové album skupiny s názvem V kleci. Snahou kapely je prezentovat svou muziku hlavně živou produkcí a zahrát si na co nejširším spektru akcí, pokračuje tvorba nových písní.
           [cnw:counter]

webmaster: Míra Samek + basa
©Spadla klec 2005